چه محیطی برای مطالعه و درک بهتر کتاب مناسب است

مطالعه کتاب

 

حتما دقت کرده اید که در هر محیطی نمی توان مطالعه کرد. چون سطح یادگیری ما و همچنین درک بهتر نوشته های موجود در کتاب پایین می آید. این محیط ها برای هر شخصی متفاوت است. البته برای اکثریت ما مطالعه در محیط های شلوغ و پر سر و صدا زیاد مناسب نیست ولی با این حال, مشاهده می شود که برخی از علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی حتی در محیط های شلوغ نیز به خواندن کتاب می پردازند و به محیط توجهی ندارند.

 

برای هر یک از ما محیط مناسب ممکن است معنی متفاوتی داشته باشد. برای درک بهتر این مسئله یک مثال می زنم. مثلا اگر شما علاقه مند به پرنده ها هستید, در جایی که پرنده زیاد وجود دارد ممکن است تمرکز شما را بهم بزند و شما هر چند لحظه حواستان به پرنده ها پرت شود و همین باعث شود زمان را از دست بدهید.

باید شناسایی کنید چه محیطی کمتر حواس شما را پرت می کند, و چه محیطی به شما برای مطالعه ی بهتر کتاب، تمرکز بیشتری می دهد.

2 دیدگاه برای «چه محیطی برای مطالعه و درک بهتر کتاب مناسب است»

  1. با سلام و عرض خسته نباشید …
    به تازگی کتابی منتشر شده است با نامه ” مرور حکایت عشق در ساقی نامه ” . این کتاب تمامی آیات قرآن را بر ولایت امیرالمومنین ع مرور می کند و قطعا بی نظیرترین کتابی است که تاکنون نگاشته شده است .تاکنون ۲ جلد از این کتاب منتشر شده است . ما در حال تبلیغ این مجموعه هستیم . درخواست معرفی کتاب در سایت شما را داریم . آیا همکاری می فرمایید ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *