بیانات رهبر انقلاب در خصوص درس‌های مکتب عاشورا در یک کتاب

بیانات رهبر انقلاب در خصوص درس‌های مکتب عاشورا در یک کتاب

 

در این بخش به معرفی کتاب درس های عاشورا می پردازیم. این کتاب، از بیانات رهبر انقلاب در مورد درس های مکتب عاشورا استفاده شده است. مجموعه حاضر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب درباره درس‌های عاشورا است که به صورت موضوعی تدوین و بعد از نمایه‌زنی و تیتربندی مطالب در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است. این کتاب یکی از آثار موضوعی استخراج شده از کتاب مرجع «آفتاب در مصاف»  ـ مشتمل بر تمامی بیانات رهبری از سال ۵۷ تا ۹۰ در مورد سرور و سالار شهیدان امام حسین (علیه السلام)ـ است.

 

ادامه خواندن بیانات رهبر انقلاب در خصوص درس‌های مکتب عاشورا در یک کتاب

معرفی کتاب ادبی و دینی، جامی ز خمخانه ی دل

معرفی کتاب ادبی و دینی، جامی ز خمخانه‌ی دل

 

در این بخش به معرفی کتاب جامی ز خمخانه ی دل می پردازیم. «جامی ز خمخانه‌ی دل» به همت حجت الاسلام جواد محمدزمانی از سوی انتشارات «نسیم انقلاب» وابسته به موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی منتشر شده است و قرار است در تجدید چاپ‌های آتی، اشعار تازه‌‌ای که پس از انتشار کتاب سروده می‌شود به آن اضافه گردد.

ادامه خواندن معرفی کتاب ادبی و دینی، جامی ز خمخانه ی دل

معرفی کتاب آزادی معنوی، نوشته آیت‌ الله شهید مرتضی مطهری

معرفی کتاب آزادی معنوی

در این بخش به معرفی کتاب آزادی معنوی، که به دست  آیت‌ الله شهید مرتضی مطهری نوشته شده است می پردازیم. «آزادی معنوی» نام کتابی است از برخی سخنرانی‌های استاد شهید آیت‌الله مرتضی مطهری. این کتاب اولین بار در سال 1365 و مشتمل بر سیزده سخنرانی توسط ناشر در هشت فصل و سپس در چاپ نوزدهم با افزودن دو سخنرانی دیگر به فصل عبادت‌ و دعا منتشر شد. کتاب گفتارهای معنوی پس از چند چاپ از سوی ناشر به «آزادی معنوی» تغییر نام داد و تاکنون بیش از 52 بار تجدید چاپ شده است. این کتاب در 272 صفحه توسط انتشارات صدرا به چاپ رسیده است.

ادامه خواندن معرفی کتاب آزادی معنوی، نوشته آیت‌ الله شهید مرتضی مطهری

کتاب چهار گفتار، نوشته ی مقام معظم رهبری

کتاب چهار گفتار، نوشته ی مقام معظم رهبری

 

در این بخش به معرفی کتاب چهار گفتار، یکی از کتابهای مقام معظم رهبری می پردازیم. این کتاب یکی از محصولات انتشارات انقلاب اسلامی است که شامل چهار سخنرانی حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای است که با توجه به موضوع مشترک تمامی آن‌ها یعنی تحلیل زمینه‌ها و عوامل مؤثر در بروز حادثه‌ی عاشورای سال ۶۱ قمری اینک به صورت مجموعه‌ای منتشر شده است. این گفتارها که در سال‌های ۷۱، ۷۴، ۷۵ و ۷۷ ایراد شده است.

ادامه خواندن کتاب چهار گفتار، نوشته ی مقام معظم رهبری

«نامیرا» کتابی با مفهوم «کل یوم‌ عاشورا و کل ارض کربلا»

«نامیرا» کتابی با مفهوم «کل یوم‌ عاشورا و کل ارض کربلا»

 

نامیرا، نام کتابی است که به عاشورا و مفهوم کل یوم‌ عاشورا و کل ارض کربلا، می پردازد. در این بخش از سایت کتابخوار شما را با کتاب نامیرا آشنا می کنیم.  بیش از هر چیز اسم کتاب است که خواننده را مشغول می‌کند؛ ابتدا به ذهن می‌رسد «نامیرا» فقط اسمی هنری است که برای جلب مخاطب انتخاب شده و یا ناشر و نویسنده خواسته‌اند ابهام داستان را زیاد کنند. اما کتاب را که تا انتها بخوانی معلوم می‌شود «نامیرا» ریشه در مفهوم «کل یوم‌ عاشورا و کل ارض کربلا» دارد. مفهومی که می‌گوید پهنه‌ی سرزمین کربلا به اندازه‌ی کل زمین وسعت پیدا کرده و عاشورا همیشه نمیراست.
ادامه خواندن «نامیرا» کتابی با مفهوم «کل یوم‌ عاشورا و کل ارض کربلا»