باشگاهی در مشهد که مجهز به کتابخانه است

باشگاه پرداد مشهد دارای کتابخانه

امروز با دوستان، در مورد مکان هایی که دارای کتابخانه هستند و جالبی این حرکت فرهنگی، در حال صحبت بودیم که یکی از دوستان، از یک باشگاهی در شهر مشهد به نام مجموعه ورزشی پرداد حرف زد، که یکی از بهترین باشگاه های ورزشی برای بانوان در شهر مشهد است که برای اولین بار، یک کتابخانه ی کوچک برای علاقه مندان به مطالعه و کسب دانش، طراحی و ساخته است. ما هم در این رابطه تحقیق کردیم و از مسئولین و مدیران این کلوپ ورزشی سوال کردیم که آیا واقعا باشگاه شما دارای کتابخانه است و چه کتاب هایی در این قفسه ی کتاب خود در اختیار عموم گذاشته اید؟

ما با آقای بهزاد زیبایی، که مدیر و صاحب امتیاز باشگاه پرداد است گفت و گو کردیم. ایشان گفتند: از آنجایی که همه ی ما نیاز به کسب دانش و اطلاعات ضروری داریم، لازم است در مکان هایی که عموم مردم رفت و آمد دارند، محیطی فراهم آوریم تا در زمان های بیکاری خود به مطالعه بپردازیم. در باشگاه پرداد، کتاب هایی با موضوعیت پزشکی، تغذیه، ورزشی، تندرستی، زیبایی، پوست، مو، علمی، مذهبی، رمان، کتاب های داستان و … تهیه شده است تا خانم هایی که به پرداد می آیند، زمانی را نیز برای مطالعه کتاب سپری کنند تا علم آن ها در مورد بدن خود و مسائلی که بصورت روزمره با آن ها در ارتباط هستند، بیشتر و بیشتر شود.

کتاب هایی همچون خواص میوه، سبزیجات و مواد غذایی مختلف، برای سبک زندگی سالم بسیار مهم هستند. یا کتاب هایی که در آن ها حرکات ورزشی را شرح داده است برای کسانی که ورزش می کنند لازم و مطالعه آن ها ضروری است.

برخی خانم های خوش ذوق و علاقه مند به کتاب، به باشگاه پرداد، کتابهایی را هدیه می دهند تا اعضای دیگر نیز مطالعه کنند.

ایجاد کتابخانه ی کوچک در باشگاه ورزشی، یک حرکت فرهنگی بسیار زیبا بود که همه ی ما را به فکر فرو داشت که افرادی هستند که همه جانبه می اندیشند. به مدیران مجموعه ورزشی پرداد، به خاطر افکار مثبتشان تبریک عرض می کنیم.

راستی، از ایشان قول گرفتیم تا از کتابخانه کوچکشان عکس بگیرند و برای سایت کتابخوار ارسال کنند. زمانی که تصاویر را دریافت کردیم، عکسها را نیز در سایت می گذاریم تا شما هم ببینید.

آدرس این باشگاه: مشهد – بین وکیل آباد ۵ و ۷ – مجموعه ورزشی پرداد

تلفن: ۳۶۰۱۲۵۶۸ – ۳۶۱۴۶۵۶۶

در ضمن، سایت بروز و مفید پرداد جیم را نیز ببینید. مفهموم یک مکان فرهنگی و ورزشی را تکمیل کرده است.

www.PardadGYM.ir

چه محیطی برای مطالعه و درک بهتر کتاب مناسب است

مطالعه کتاب

 

حتما دقت کرده اید که در هر محیطی نمی توان مطالعه کرد. چون سطح یادگیری ما و همچنین درک بهتر نوشته های موجود در کتاب پایین می آید. این محیط ها برای هر شخصی متفاوت است. البته برای اکثریت ما مطالعه در محیط های شلوغ و پر سر و صدا زیاد مناسب نیست ولی با این حال, مشاهده می شود که برخی از علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی حتی در محیط های شلوغ نیز به خواندن کتاب می پردازند و به محیط توجهی ندارند.

ادامه خواندن چه محیطی برای مطالعه و درک بهتر کتاب مناسب است

به فروشگاه های کتاب و عرضه محصولات فرهنگی بروید

foroushgah-ketab

 

چرا می گوییم که به فروشگاه های عرضه محصولات فرهنگی و کتاب بروید؟ چون با مراجعه به این فروشگاه ها و نمایشگاه ها، با کتاب های جدید و تازه منتشر شده آشنا می شوید که شاید تا به حال به دنبال مطالبی در آن زمینه می گشتید و در هیچ کتابی پیدا نکرده بودید، به تازگی منتشر شده است.

ادامه خواندن به فروشگاه های کتاب و عرضه محصولات فرهنگی بروید

قبل از مطالعه ی مقالات، کتاب خوان خوبی باشید

Reading-book

 

اگر شما کتاب خوان خوبی باشید مطمئنا در مطالعه ی مقالات موفق تر خواهید بود به این دلیل در آن زمینه ای که در حال تحقیق هستید اطلاعات بیشتری دارید و می توانید مطالب و نکات گفته شده در مقالات را بهتر درک کنید. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید کار پژوهشی انجام دهید ابتدا در زمینه ی مربوطه, کتاب های مفید را مطالعه کنید.

ادامه خواندن قبل از مطالعه ی مقالات، کتاب خوان خوبی باشید

چگونه کتابخوانی را شروع کنیم؟

ketabkhani

 

اگر شما هم دوست دارید کتابخوانی را به صورت جدی شروع کنید و دنبال راه حل هستید یک پیشنهاد ویژه داریم. اول باید بشینید با خودتان فکر کنید به چه نوع کتاب هایی علاقه دارید. مثلا من به کتاب های شعر علاقه ی زیادی دارم و از کتب شعر برای شروع استفاده می کنم.

ادامه خواندن چگونه کتابخوانی را شروع کنیم؟