کتاب وقایع زندگی پیامبر (ص) بر اساس سیر نزول آیات قرآن

کتاب وقایع زندگی پیامبر (ص) بر اساس سیر نزول آیات قرآن

 

در این بخش از سایت کتابخوار شما را با کتابی در مورد وقایع زندگی پیامبر (ص) و تاریخ حضرت محمد آشنا می کنیم. در این کتاب دینی، که بر اساس سیر نزول قرآن مجید نوشته شده است در مورد تاریخ پیامبر صحبت می کند. پیشنهاد می کنیم این کتاب بسیار مفید را مطالعه کنید. «زندگی پیغمبر را میلی‌متری باید مطالعه کرد. هر لحظه‌ی این زندگی یک حادثه است، یک درس است، یک جلوه‌ی عظیم انسانی است؛ تمام این ۲۳ سال همین‌جور است. جوان‌های ما بروند تاریخ زندگی پیغمبر را از منابع محکم و مستند بخوانند و ببینند چه اتفاقی افتاده است.»
ادامه خواندن کتاب وقایع زندگی پیامبر (ص) بر اساس سیر نزول آیات قرآن

كتاب محمد مالانی، پهلوان دوست داشتنی هرات

كتاب محمد مالانی، پهلوان دوست داشتنی هرات

 

کتابی که در مورد آن می خواهیم صحبت کنیم پهلوان و فیل نام دارد که در مورد محمد مالانی، پهلوان دوست داشتنی شهر هرات است. در تمام شهر هرات و حتي سرزمين‌هاي اطراف، كسي را نمي‌شد پيدا كرد كه نام پهلوان محمد مالاني را نشنيده باشد. پهلوان عالم، جهان پهلوان، پهلوان پهلوانان و… لقب‌هايي بود كه مردم به محمد مالانی، پهلوان دوست‌داشتنی خود داده بودند.

خصوصيت مهم پهلوان محمد، جوانمردي و مردم‌داري‌اش بود. او نمي‌نشست تا نيازمندها و گرفتارها به سراغش بيايند بلكه خود در ميان مردم مي‌گشت و به جستجوي مردم گرفتار مي‌پرداخت.

اين بود تا حاكم هرات از پهلوان قصه ما خواست به بارگاه حكومتي برود و به تربيت پهلوانان جوان بپردازد.

مثل همه قصه‌ها، براي پهلوان محمد هم ماجراهايي پيش آمد كه مي‌توانيد در كتاب «پهلوان و فيل» بخوانيد.

نويسنده كتاب سيدمهدي شجاعي و تصويرگرش فرهاد جمشيدي است.

كتاب نيستان هم آن را براي نوجوانان اين سرزمين چاپ كرده است.

 

كتاب مجموعه روزنامه‌های جنگل (نشريه نهضت جنگل)

كتاب مجموعه روزنامه‌های جنگل (نشريه نهضت جنگل)

اینبار درمورد كتاب مجموعه روزنامه‌هاي جنگل (نشريه نهضت جنگل) می خواهیم به گفت و گو بپردازیم.نهضت جنگل يا قيام ميرزاكوچك‌خان ‌جنگلي و يارانش در گيلان ازجمله مهم‌ترين و تأثيرگذارترين جنبش‌هاي مردمي در روزگار معاصر ايران‌ است. اين نهضت كه در ارديبهشت 1294 هجري شمسي با رهبري ميرزا در گيلان آغاز و در 11آذر 1300 هجري شمسي با درگذشت او پايان پذيرفت به رغم مساعي ارزنده شماري از كاوشگران تاريخ همچنان براي بسياري از افراد علاقه‌مند به ميهن و حتي بسياري از دانشجويان رشته تاريخ ناشناخته مانده است.

ادامه خواندن كتاب مجموعه روزنامه‌های جنگل (نشريه نهضت جنگل)