معرفی کتاب ادبی و دینی، جامی ز خمخانه ی دل

معرفی کتاب ادبی و دینی، جامی ز خمخانه‌ی دل

 

در این بخش به معرفی کتاب جامی ز خمخانه ی دل می پردازیم. «جامی ز خمخانه‌ی دل» به همت حجت الاسلام جواد محمدزمانی از سوی انتشارات «نسیم انقلاب» وابسته به موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی منتشر شده است و قرار است در تجدید چاپ‌های آتی، اشعار تازه‌‌ای که پس از انتشار کتاب سروده می‌شود به آن اضافه گردد.

ادامه خواندن معرفی کتاب ادبی و دینی، جامی ز خمخانه ی دل

«نامیرا» کتابی با مفهوم «کل یوم‌ عاشورا و کل ارض کربلا»

«نامیرا» کتابی با مفهوم «کل یوم‌ عاشورا و کل ارض کربلا»

 

نامیرا، نام کتابی است که به عاشورا و مفهوم کل یوم‌ عاشورا و کل ارض کربلا، می پردازد. در این بخش از سایت کتابخوار شما را با کتاب نامیرا آشنا می کنیم.  بیش از هر چیز اسم کتاب است که خواننده را مشغول می‌کند؛ ابتدا به ذهن می‌رسد «نامیرا» فقط اسمی هنری است که برای جلب مخاطب انتخاب شده و یا ناشر و نویسنده خواسته‌اند ابهام داستان را زیاد کنند. اما کتاب را که تا انتها بخوانی معلوم می‌شود «نامیرا» ریشه در مفهوم «کل یوم‌ عاشورا و کل ارض کربلا» دارد. مفهومی که می‌گوید پهنه‌ی سرزمین کربلا به اندازه‌ی کل زمین وسعت پیدا کرده و عاشورا همیشه نمیراست.
ادامه خواندن «نامیرا» کتابی با مفهوم «کل یوم‌ عاشورا و کل ارض کربلا»

اشعار سپید و کوتاه در کتاب “من یک دوزیستم”

اشعار سپید و کوتاه در کتاب "من یک دوزیستم"

در این بخش از سایت کتابخوار، به معرفی کتاب “من یک دوزیستم” می پردازیم. کتاب “من یک دوزیستم” کتاب شعر است، که دارای اشعار سپید و کوتاه است. اگر به کتاب های شعر و بخصوص اشعار سپید و یا کوتاه علاقه مندید این کتاب را نیز مطالعه کنید.

 من یک دوزیستم
به ندرت با تو
و اغلب بدون تو
می توانم زندگی کنم. “
شعر بالا، یکی از اشعار این کتاب است که به صورت مستقیم با عنوان کتاب “من یک دوزیستم” در ارتباط است. در این بخش از سایت کتابخوار شما را با کتاب مذکور و نویسنده ی آن آشنا می کنیم.

ادامه خواندن اشعار سپید و کوتاه در کتاب “من یک دوزیستم”

برشی از بیانات آیت الله خامنه ای در مورد شعر و بیداری

برشی از بیانات آیت الله خامنه ای در مورد شعر و بیداری

 

در این بخش به کتاب «شعر الصحوة الاسلامیة» می پردازیم که در یکی از بخش های این کتاب به برشی از بیانات آیت الله خامنه ای در مورد شعر و بیداری پرداخته است. کتاب «شعر الصحوة الاسلامیة» جزو منشورات عربی انتشارات انقلاب اسلامی است که به کوشش استاد محمدعلی آذرشب (استاد دانشگاه تهران و از فعالان عرصه تقریب بین مذاهب الاسلامی) تدوین شده است.

ادامه خواندن برشی از بیانات آیت الله خامنه ای در مورد شعر و بیداری